Zakopane oferuje swoim gościom całą masę ciekawych możliwości i sposobów na spędzanie czasu. Nie da się nie zauważyć, że odwiedzając to urokliwe miejsce można korzystać z wielu propozycji i każdy dzień spędzać zupełnie inaczej. Atrakcje w Zakopanem to szeroki wachlarz możliwości, który cały czas się rozwija i proponuje coraz więcej odpowiadając na oczekiwania turystów.

Dla miłośników aktywnego sposobu spędzania czasu w Zakopanem czekają takie atrakcje jak chociażby liczne szlaki tatrzańskie, które pozwalają na relaksowanie się w trakcie spacerów po dolinach tatrzańskich czy po bardziej wymagających trasach, które wymagają dużej sprawności fizycznej czy umiejętności wspinania się i zdobywania szczytów. W Zakopanem i w okolicach można znaleźć wiele ciekawych tras, które będą odpowiednie dla zaawansowanych, początkujących, a także dla taterników z wieloletnim doświadczeniem. Stoki w Zakopanem

Kolejną atrakcją i propozycją dla miłośników aktywnego wypoczynku są zimowe sporty, które można uprawiać odwiedzając zakopiańskie stoki narciarskie i snowboardowe. W Zakopanem nie brakuje stoków i wyciągów narciarskich, z których mogą korzystać miłośnicy białego szaleństwa i osoby zainteresowane zdobywaniem umiejętności jazdy na nartach. W Zakopanem znaleźć można liczne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, które pozwalają na to, by wypożyczyć dobrej jakości sprzęt i korzystać z uroków narciarskich stoków bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy we własny sprzęt.

Nie można nie zauważyć, że dużą atrakcją w Zakopanem jest wspaniały aquapark, który pozwala na to, by korzystać z licznych zjeżdżalni i basenów i bawić się w rodzinnym gronie. Zabawa w parku wodnym w Zakopanem to propozycja nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla osób starszych, które chętnie korzystają z oferty rozrywek wodnych.

Rozrywka w Zakopanem to również mniej aktywne formy spędzania czasu. Dla osób, które wolą spokojnie posiedzieć i porozmawiać czy zjeść coś smacznego, ciekawą propozycją są karczmy Zakopanezakopiańskie karczmy, których można znaleźć mnóstwo w centrum i na obrzeżach Zakopanego. Atrakcyjne i pełne regionalnego klimatu karczmy góralskie w Zakopanem cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów i stanowią bardzo ciekawą atrakcję. Nigdzie w Polsce nie znajdzie się takiego klimatu jak w drewnianej karczmie, w której klientów obsługują kelnerzy i kelnerki w strojach regionalnych. W dobrych karczmach można zapomnieć o całym świecie siedząc przy grzanym winie czy grzanym piwie z korzeniami. Wyjątkowe dania, takie jak kwaśnica czy oscypek pod milionem postaci to propozycje, które przypadają do gustu każdemu.

Warto podkreślić, że muzyka góralska w Zakopanem również cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Wiele osób bardzo chętnie odwiedza karczmy, w których można posłuchać muzyki góralskiej na żywo. Wszelkie festiwale czy koncerty kapel góralskich przyciągają tysiące osób zainteresowanych kulturą góralską i możliwością obcowania z wyjątkową muzyką, która ma w sobie pewnego rodzaju magię.

Dla miłośników takich atrakcji i możliwości spędzania czasu jak zwiedzanie i podziwianie osiągnięć kulturalnych ciekawą propozycją z pewnością są muzea w Zakopanem, których nie brakuje. W tym pięknym mieście znaleźć można muzea słynnych osób, np. muzeum Jana Kasprowicza czy muzeum Kornela Makuszyńskiego. Warte odwiedzenia jest również Muzeum Stylu Zakopiańskiego, a także Muzeum Tatrzańskie, w którym znaleźć można wiele interesujących rzeczy.

Atrakcji w Zakopanem nie brakuje i każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Polecamy więc zapoznanie się z możliwościami dla turystów i czerpanie pełnymi garściami z tego, co nasze piękne Zakopane proponuje swoim gościom.