Siłownia jest dobra dla osób starszych. Jest to świetny sposób, aby się poruszać, pozostać aktywnym i wzmocnić mięśnie. Różne maszyny mogą pomóc Ci poprawić swoją siłę i równowagę, podczas gdy musisz być ostrożny, aby nie przesadzić. Zawsze słuchaj swojego ciała i zwracaj uwagę na to, ile wysiłku wkładasz w ćwiczenia. Jeśli jedna maszyna nie jest odpowiednia lub powoduje ból, przejdź na inną, aż znajdziesz coś, co jest odpowiednie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego lub jakiegokolwiek innego aspektu naszych usług, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w godzinach pracy (09:00 – 17:00).

Osoby starsze a mięśnie

Wszyscy wiemy, że ciało jest ważne dla zdrowia.

Nasze mięśnie są jednym z naszych głównych organów i muszą być trenowane, aby mogły prawidłowo funkcjonować i abyśmy mogli zachować sprawność. Brak ćwiczeń może spowodować spadek wydolności i siły, a także utratę elastyczności, mobilności i równowagi. Może to prowadzić do niepełnosprawności fizycznej w miarę starzenia się, co oznacza, że osoby starsze powinny koniecznie włączyć jakąś formę regularnych ćwiczeń, aby utrzymać swoją niezależność i jakość życia, nawet jeśli oznacza to tylko spacer wokół bloku codziennie po obiedzie! Korzyści nie kończą się jednak na tym; wykazano, że osoby, które regularnie biorą udział w umiarkowanej aktywności aerobowej, zmniejszają ryzyko upadku nawet o 80%, natomiast ćwiczenia oporowe poprawiają gęstość kości – zmniejszając ryzyko związane z osteoporozą (łamliwością kości).

Jeśli chcesz pomóc w znalezieniu odpowiedniej siłowni w pobliżu Zakopanego sprawdź naszą stronę internetową, gdzie zebraliśmy informacje o każdej siłowni w promieniu 30 minut jazdy od centrum Zakopanego!