O ile w okresie zimowym największym zainteresowaniem cieszą się kuligi, o tyle w lecie prym wiodą tradycyjne przejażdżki konne na grzebiecie wierzchowca, ale również na wozach ciągniętych do najpopularniejszych atrakcji turystycznych, np. do Morskiego Oka. Warto jednak wspomnieć o tym, że Zakopane jazda konna to także szkółki dla początkujących osób, które chcą nauczyć się jazdy na wierzchowcu u podnóża polskich Tatr. Z kolei osoby bardziej doświadczone mogą z ośrodkiem omówić organizację wielogodzinnych wypraw konnych w teren. 

Konie w Zakopanem zawsze pełniły bardzo istotną funkcję i do dziś wykonują tu odpowiedzialne prace związane z dostarczeniem turystom rozrywki. Dlatego też, Zakopane jazda konna to jedna z pomysłowych atrakcji, które można zaplanować w trakcie wypadu w góry. Stadniny oferują także sesje hipoterapii, czyli zajęć terapeutycznych w obecności konia. Szybko przekonasz się o tym, że jazda konna w Tatrach może być szczególnie relaksująca, ale i bardzo ekscytująca. 

Polecić możemy na pewno stadninę w Kościelisku, która jest położona vis a vis od wejścia do Doliny Kościeliskiej w Kirach.