Zakopane to wspaniałe miejsce, które oferuje swoim gościom specyficzną kuchnię regionalną, która bardzo szybko zdobywa uznanie turystów i największych smakoszy. Niezwykła kuchnia zakopiańska dostępna w karczmach przyciąga coraz więcej osób, które doceniają ogromne walory smakowe typowych góralskich dań.

Na tej stronie znajdziesz namiary na ciekawe karczmy regionalne w Zakopanem, które serwują najbardziej typowe dania kuchni góralskiej. Prezentujemy tu informacje o sprawdzonych i godnych zainteresowania miejscach, w których można zjeść takie dania jak kwaśnica czy oscypek z grilla z żurawiną.

Z nami znajdziesz warte odwiedzenia karczmy na Krupówkach, góralskie karczmy w innych miejscach w Zakopanem,  a także propozycje karczm regionalnych w okolicach Zakopanego. Polecimy miejsca, w których można zjeść smacznie, niedrogo i na wysokim poziomie.

Tutaj każdy miłośnik wyjątkowej kuchni, jaką bez wątpienia jest kuchnia góralska, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich bliskich. Kwaśnica, oscypki czy dania z baraniny to propozycje, których koniecznie musisz spróbować podczas najbliższego pobytu w Zakopanem.

Zakopane to miasto, w którym nie brakuje ciekawych miejsc, w których można smacznie zjeść i spróbować kuchni regionalnej. Na każdym kroku można spotkać tętniące życiem, wypełnione po brzegi karczmy góralskie, w których, spróbować można głównie dań regionalnych. W przeciwieństwie do zwyczajnych restauracji zakopiańskie karczmy przyciągają nie tylko miłośników dobrej kuchni, ale również miłośników niezwykłego klimatu, który można poczuć w większości karczm w Zakopanem.

Odwiedzając karczmy w Zakopanem można często rozczarować się brakiem wolnych miejsc, ponieważ najlepsze karczmy mają już swoich stałych klientów, którzy chcą czerpać pełnymi garściami z tego, co takie miejsca mają do zaproponowania. Zacznijmy od magii kuchni regionalnej, w której najważniejszym składnikami są oscypki oraz baranina, z których można przygotować naprawdę wiele ciekawych potraw. Oscypek z grilla z żurawiną czy szaszłyki baranie to propozycje, które smakują każdemu. Dla wielu osób karczmy góralskie serwujące kwaśnicę to zupełnie inny świat, niż zwyczajna restauracja nafaszerowana zwyczajnymi daniami.

Magicznym elementem karczm takich jak chociażby Karczma po Zbóju czy Gazdowo Kuźnia jest niezwykły wystrój, który sprawia że można poczuć się jak w bajce czy w góralskiej legendzie. Wystrój składający się z przedmiotów codziennego użytku, takich jak drewniane wiadra czy maselnice, a także z odzieży góralskiej to wystrój, który robi bardzo dobre wrażenie. Jedzenie w Zakopanem w regionalnie urządzonej karczmie zdecydowanie lepiej smakuje – tak twierdzi wielu turystów spędzających czas w tym wyjątkowym miejscu u podnóża Tatr.

W najlepszych karczmach w Zakopanem można spotkać wielu wyjątkowych ludzi – nie tylko turystów, ale również muzyków kapel góralskich, którzy umilają czas gościom. Magiczna muzyka góralska grana na żywo w dobrych karczmach, takich jak Karczma Zapiecek, sprawia że większość osób czuje się w takiej karczmie naprawdę wyjątkowo i nie chce wracać na kwaterę. Kapele góralskie, które odwiedzają regionalne karczmy Zakopanego, grając skoczną muzykę na żywo, nawiązując kontakt z gośćmi karczm i przyśpiewując góralskie przyśpiewki, tworzą niezwykły charakter karczm, w których aż chce się przebywać. Przy dobrej muzyce kuchnia regionalna w Zakopanem smakuje lepiej i nawet nie zauważy się jak wszystko w błyskawicznym tempie zniknie z talerza.

Wszystkim osobom, które jeszcze nie miały okazji odwiedzić zakopiańskich karczm, polecamy wizytę w najlepszych i najbardziej szanowanych karczmach by na własnej skórze poczuć ten magiczny klimat, za którym tęskni się po powrocie z wakacji do domu. Magiczne karczmy to nie lada atrakcja, którą naprawdę warto poznać podczas pobytu w Zakopanem.

Życzymy Smacznego i zapraszamy do korzystania z zakopiańskich karczm  🙂